Oddaj Krew
na 100 – lecie
Niepodległości

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku informuje,że jest organizatorem akcji ” Marsz oddawanie krwi z pokolenia na pokolenie – Oddaj Krew na 100 – lecie Niepodległości”. Marsz odbędzie się 22 listopada 2018 roku o godz. 10. Zapraszamy do zapoznania się z załączoną mapą i planem akcji.

 

Marsz oddawanie krwi z pokolenia na pokolenie.

      Oddaj Krew na 100 – lecie Niepodległości.

 

Organizator

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku.

Szarych Szeregów 21 tel.59 842 20 21

Osoby odpowiedzialne za:

–  organizacje przemarszu – Mieczysław Trocki, tel.kom.512 156 889

–  kontakt z mediami – Edward Müller, tel. Kom.512 376 465

 

Uczestnicy:

–  Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku ul. Koszalińska,

–  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku ul. Szczecińska,

–  Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsk ul. Szczecińska,

–  Zespół Szkół Budowlanych im. Inżynierów Polskich w Słupsku ul. Królowej Jadwigi,

–  II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Adama Mickiewicza w Słupsku ul. Prusa,

–  V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku  ul. Deotymy,

–  Zespół Szkół Technicznych w Słupsku ul. Szymanowskiego,

– Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku ul. Niedziałkowskiego,

–  Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku ul. Partyzantów,

–  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku ul. Szarych Szeregów.

 

Projekt skierowany jest do młodzieży, której przekazujemy idee oddawania KRWI z pokolenia na pokolenie.

 

Akcja jest połączona z 60-leciem obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa oraz z 10- leciem nadania imienia Jana Pawła II naszemu Centrum. Projekt polega na przemarszu pomiędzy miejscami upamiętniającymi bohaterstwo i męczeństwo Narodu Polskiego.

 

Rozpoczęcie 22 listopada 2018 roku

 

Przedstawiciel  wymienionej szkoły przemawia ( max 2 minuty). Przemówienie tematycznie dotyczy  wydarzenia wymienionego poniżej. Po przemówieniu przedstawiciele składają biało-czerwoną wiązankę i zapalają biało -czerwone znicze.

 

Godz.10.00

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku ul. Koszalińska.

  1. Obelisk Dar Krwi Darem Życia – w parku im. PCK ul .Małcużyńskiego

Godz.10.13

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku ul. Szczecińska.

  1. Obelisk przy rondzie imienia Księdza Biskupa Ignacego Jeża. -u zbiegu ulic Sobieskiego i Banacha.

Godz.10.26

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku ul. Partyzantów.

  1. Tablica pamiątkowa ku czci więźniów podobozu koncentracyjnego Stutthof – ul. Kołłątaja.

 Godz.10.38

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku  ul. Deotymy.

  1. Tablica poświęcona pamięci pomordowanych przez hitlerowców dzieci polskich w Słupsku, na fasadzie Liceum – ul. Deotymy .

Godz.10.47

Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku ul. Szczecińska.

  1. Tablica pamiątkowa poświęcona pamięci Kresowiaków – w parku przy ul. Jana Pawła II.

godz.10.55

Zespół Szkół Budowlanych im. Inżynierów Polskich w Słupsku ul. Królowej Jadwigi.

  1. Tablica Grudnia 1970 – ul. Jedności Narodowej

Godz. 11.00

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Adama Mickiewicza w Słupsku ul. Prusa,

  1. Obelisk Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945, Bóg, Honor, Ojczyzna – plac Mariacki.

Godz.11.10

Zespół Szkół Technicznych w Słupsku ul. Szymanowskiego.

  1. Pomnik Jana Pawła II przy kościele pw.  św. Ottona  – ul Partyzantów

Godz.11.20

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych Inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku ul. Niedziałkowskiego.

  1. Pomnik poświęcony pamięci ks. Jerzego Popiełuszki –  Armii Krajowej

Godz.11.30

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku ul. Szarych Szeregów.

  1. Pomnik Katyński – Cmentarz Komunalny.

Godz.11.45

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku ul. Szarych Szeregów

  1. Pomnik Powstańców Warszawskich z tablicą „Jezu ratuj bo giniemy” – skwer przy ul. Szarych Szeregów

Zakończenie ok. 12.00

 

Marsz został zorganizowany przy współudziale:

  • Fundacja PRODIRE w Słupsku,
  • Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Słupsku,
  • Restauracja BROVARIA w Słupsku.

 

Trasa – ulica- aleja – plac

 

Witolda Małcużyńskiego

Józefa Piłsudskiego

Jana Karola Chodkiewicza

Zygmunta Augusta

Stanisława Żółkiewskiego

Stefana Banacha

Jana III Sobieskiego

3-Maja

Wolności

Hugo Kołłątaja

Juliusza Tuwima

Deotymy

Jana Pawła II

Władysława Jagiełły

Anny Łajming

Rondo Solidarności

Jedności Narodowej

Filmowa

Nowobramska

Ignacego Łukasiewicza

Mostnika

Brama Młyńska (przez most)

Garncarska

Św. Ojca Pio

Henryka Pobożnego

Armii Krajowej

Cmentarz Komunalny

Jana Kilińskiego

Szarych Szeregów

Powstańców Warszawskich